Guarda il video e leggi il testo di “1 Here e mire (Vaccine)” di Noizy

Leggi il testo di 1 Here e mire (Vaccine), singolo del rapper albanese Noizy, uscito il 13 gennaio 2021. La canzone è stata scritta dall’interprete e prodotta da Sean D & Rvchet, mentre il video sottostante è stato diretto da Max Production.

 

1 Here e mire (Vaccine) Testo Noizy

[Intro]
(Wouh, OTR)
Ayy (Noizy)
Look (Brr)

[Strofa 1]
Permenet Noizy, permenet piktur e madhe
Permenet si shembull n’krejt trojet shqiptare
Permenet n’dhimbje, permenet n’qefe dhe Halle
O vec 1 emer pa Noizyn nuk ka lajme
Kta me Karin tem lyehen e me Karin tem fryhen
Kta me venin tem shtyhen e me emrin tem ngjyhen
Ule kryet e marrsho, jom King a kupto
Ju Qi ropt shpulla gojes juve rrjesht njo ka njo
Kom shkatrrru shum karriera me dy rrjeshta o balo
Jam idolli per idollet e tuj o djalo
Jam cikllop ne hip-hop un per ju jam Zot
Mos me Shti ne gjynah me ju cu ne tjeter bot
M’vjen marre me ju me u marr jeni te vegjel o budall
Ju hala skeni karrier sdi ca karin me ju marr
Jeni pik ne oqean ju nuk keni as tavan
Ju nuk keni as themele sdi ca karin je tu than
Noizy kshu Noizy ashtu jo Po noshta Noizy ktu
Vetem Noizy Noizy Noizy Noizy ondrra o per ju
Nuk po Du me permen emra se nuk merrna un me plehna
Jeni peshq shum tvegjel mos u shtyni me balena
Dhash ndihm hapa shum dera shumica mdolen fak-era
Ju kam shti dhe mrena n’studio nese foli me hejtera
Kta menojn se un sdi gjo un i marr vesh njo ka njo
Ti nuk je pjes e grupit nese neve nuk na do
Opozites i kallzo je me fat je kalamo
Se ca meriton ti as familja mos me t’njoh
Sje i pari as i funit je kanuni i majmunit
U bo bytha jote llapa llapa fshije pak qumshtin
Tash Po me thonn se kam beff kta klysha i kam rrit
Njoni 97, 99, e tjetri o 2000 (Hahaha)
Jam rrit ne terr e shi jo iPhone e PS3
Kur Po dal n’origjin Po me thojn ca merresh me fmi

[Strofa 2]
Sjom rreper jom belagji, ju ma dini historin
Kur jam rreh une ne rrug ju n’pampersa keni dhi
Une smerrem ma me ju jeni tvegjel ju per mu
Merre babin dor per dore sille me ballafaqu
Sdi sa pidha kan bo disa, ju kam lon se jan miza
Dun vemendje jan tu dek ska pare ka ra kriza
Un jam milioner shoki pranaj sja u kam kthy dissat
Dita ime kur ja nis ka shifra vetem shifra
Mos me folni per rekorde jena ne 2020
Mos harroni 08 09 010
Mos harroni pak me ndryshe kur ja nisa pak me ndryshe
Noizy teper i vecant 12 vjet hala su ndryshke
Mos me folni ne klikime ne YouTube allahile
Kur un kam pas klikime kta ne kry skan pas as kime
Vec 1 gjo Po mvjen mir se hala jam ma I vshtiri
I ke pa krejt kta te rit Noizy hala ma i miri
Do pabuksa do skilete do si topa basketbolli
Do pa dham e do pa byth don me bo si John Gotti
Burrat folin me qetesi si nga bjeshkat e malsis
S’muj me prish un traditen me ti sha robt e shpis
Mblidhi krejt rreperat bashk sboj as 1 milion euro
Pasha zotin ne garazhd un kom 2 milion euro
Nuk kam ardh per me shit bole bolet e mia jan katrore
Masi shum po hani mut hajt lepini akullore
Jam I etun hala, hala tu ba buj

[Ritornello]
Jam I etur hala, hala tu ba buj
E du suksesin me shum se frymen nen uj
Kta vetem presin mo tash zini kur do gjuj
M’pysin per estraden per aty un jam I huj

[Strofa 3]
Nese bjen najher llafi dhe permenen krejt rreperat
Mos m’perzini mu me to ju lutem shumë o havera
Un erdha n’ket loj sepse pata talent
Po pasha zotin un dhe kta sen nuk kena tnjejt
E kom 1 cip te instalum ne kry apostafat per rrep
Si arm e ftoht rimat drejt kur i qes
Tik tik tek bresheri e tek e tek
Boj hite cdo dit sikur du me msu rep
Kta kan qef me bo dissa Po skam qef me honger dajak
Vec dije kur te shof lajk shpinen ta boj tbut si barku
Ti gangster ti je flliqsin
Babà jot erdh m’tha falma fmin
Jam zini me vepra zini me tvjetra
Yeahh round is game dhe kjo esht e verteta (Yes)
Ska ma vend per fjal na I dim prapaskenat
Kta jan legenat na jena legjendat
12 vjet maj estrades ska pidh none qe mdel para
Deri dje i pata fansa tash Po folin kto zagara
Ndaqsh per t’rrehme e ndaqsh per kang ndaqsh per pare nuk gara
U bo ky pidhuci me mtregu mu ca asht fama
Fama ime esht botore ju sju njohin as ne shitore
Jam ma i madh se ju be qytetin tuj qe Pse shes bole
Kjo sesht pun i nati krejt i kam me vepra
Film i bazu ne histori te verteta
Dhe dicka per emisione ju falenderoj
Ne cdo episod Noizyt tu ja marr ne goj
Kjo tregon shum sene Dhe pse sdoni me pranu (qe qe)
12 vjet i pari ska pidh nane mu me m’rrzu
Krejt e din realitetin dhe realiteti vret
Ska rendesi ca folin kta per mu folin krejt
Shoki mu mnjeh krejt bota dhe krejt mjapin respekt
Po mos te isha un a thu rrepi Ku kish met
Krejt ata qe vin te ti ju vyn publiciteti
Une skom koh per ju se kom takim te Mercedezi
Sa plot u mush thesi limite ska buxheti
Noizy kok shteti ose ndryshe mbreti
Jom specie ne zhdukje hala jasht seriie
Prej albumit pak me ndryshe jo kurrku nuk meta ne hije
Nuk ka ma Realy Zini do Godzilla
Kta jan cicerima e un jam rrit me tigra
Double g Durrsi Dibra jeten teme kam me shkrujt edhe ne libra peshore ne horoskop un jom Lida
Kta nuk kan forc shoki me mi prish digat
T’dalin Ku t’dalin ju shqipe Nuk mun em nalni
Po boll na cave trapin me llafe na rrujtet karin
Kjo osht epoka ime jetoni n’epoken time
Mos me kon une rreper ju sdo kishit mo qellime (Yeah)

Impostazioni privacy